Alexander Rybak | Alexander Rybak Türkiye Fan TR
Türkçe;
Forumun İçeriginden Yararlanmak İçin Lütfen Foruma Kayıt olunuz..
English;
Welcome to our page Alexander Rybak Turkey Fan Forum. Please, register to use our forum and to enter site activities.We have an international page for the strangers. We want to see you in there.
Below, there are two buttons.
Meaning of "Giriş yap" is login. Meaning of "Kayıt ol" is register.
_ _ _ _ _ _ _ _
Alexander Rybak Türkiye'ye hoşgeldin. Sitemizdeki etkinliklere katılmak ve sitemizden yararlanmak için lütfen üye olunuz. 
AnasayfaAnasayfa  TakvimTakvim  SSSSSS  AramaArama  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Lütfen Türkçe'ye Uyunuz

Paylaş | 
 

 Breaking Dawn (Şafak Vakti)

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
aysegul~rock
Admin

Admin
avatar

Kişisel İleti : ~maNga~
Mesaj Sayısı : 2410
Nerden : Trabzon=}
Ruh Halim :
Yorum Puanı : 4165
Rep Puanı : 47
Kayıt tarihi : 12/06/09


MesajKonu: Breaking Dawn (Şafak Vakti)   Cuma Şub. 12, 2010 7:23 pm

Breaking Dawn1- edwardla bella çayırlıktaki konuşmalarından sonra gidip charlie ile konuşurlar.ilk önce charlie kızar ama sonra bu olayı reneeye havale eder( onun genç yaşta evlenme olayına karşı olduğunu bildiği için kabul etmeyeceğini düşünür)
2- ama renee büyük bir olgunlukla bellaya kendisi için neyin doğru olduğunu düşünüyorsa onu yapmasını söyler
3- düğün hazırlıklarının hepsi ile alice ilgilenir ( hatta herşeyle diyebilirim bellanın valizini bile o hazırlıyor
4- büyük günde bella çok heyecanlıdır, renee, charlie hatta jacop onun düğününe gelmiştir,
5- alicenin biraz abartığı düğünden sonra edward ve bella balayı için esmenin adasına giderler,
6- orada yanlız olacaklardır, edward bellaya söz verdiği için beraber olurlar ,
7- ama sabah edward bellayı incittiğini düşünmektedir, bu yüzden çok sinirli ve gergindir
8-bella onu iyi olduğuna ikna eder ama edward bellanın vücudundaki morlukları gördükçe vicdan azabı çeker,
9- bella onu ikna ettikten sonra bellanın adada güzel vakit geçirmesi,eğlenmesi için edward elinden geleni yapar, aslında planı onu çok fazla yorup bir daha beraber olmak istememesini sağlamaktır,
10- bella hergün çok yorulur ve edwardla konuşmaya vakit bulamadan uyumak zorunda kalır ve rüyalarında bir oğlan çocuğu görmeye başlar,
11- sonraki günlerde bella cesaretini toplar ve edwardı tekrar beraber olmak için ikna etmek ister ( biraz ağlamayla onu ikna eder)
12-sabah kalktığında edwardın sinirli olmadığını görüp çok sevinir ve herşey iyiye gitmeye başlar,
13- sonra bir gün bella çok fazla uyuma, fazla yemek yeme ama doymama, regl olamama ve karnındaki şişlikten kuşkulanır ve hamile olduğunu düşünmeye başlar. sonra carlisleya danışıp bunun mümkün olup olmayacağını sorar, edwardla bella abartopar adadan ayrılırlar( burada başka olaylarda var ama uzatmayacağım)
14-bella edwardın bebeği istemeyeceğinden korkar ve rosedan yardım ister,
,,,,
jacoplu bölümlere(bellanın hamile kalmasından devam ediyorum)

15- jacop charlieden bellanın geldiğini ama çok hasta olduğunu öğrenir( charlie bile görmeye gidememiştir daha)
16- jacop bellanın hasta olmadığını anlar onun vampire dönüştüğünü düşünerek cullenlerin evine gider ama orada bellanın hasta değil hamile olduğunu öğrenir
17- edward jacopla konuşarak onun bellayı ikna etmesini bebeğin alınması konusunda konuşmasını ister çünkü rose edwardla bellayı bir saniye bile yanlız bırakmaz ( roseun takıntısı bebek olduğu için bellayı herkesten korur)
18- neyse edward jacoba bellayı alıp gitmesini onu içini kemiren o yaratıktan kurtarmasını ister,
19- jacop bellayla konuşur ama ikna edmez (bella ölme pahasına bebeği doğurmaya karalıdır hatta renesme doğana kadar onun rüyasında ki gibi bir oğlan çocuğu olduğunu düşünür) sonra jacop pes edip carlisleden bebek hakkında bilgi alır.(carlisle, bebeğin bellayı öldürdüğünü, onun kanıyla beslendiğini, ultrasonda gözükmediğini, fazla hızlı geliştiği için bellayı güçsüz düşürdüğünü ve daha önce hiç bebek vampir diye bir şey duymadıkları için bu konuda bir şey yapamayacaklrını söyler,)
20- jacopta şakayla karışık eğer bebek doymuyorsa ona kan verebileceklerini söyler, edward bunu ciddiye alır ve dener ilk önce bella kan içmek istemez ama sonra kanın tadını sever(aşerme olayı), bella biraz olsun iyileşmeye başlar. ama daha 2 haftadır hamile olmasına karşın 9 aylık hamile görüntüsüne sahiptir ve eğer böyle devam ederse doğum sırasında güçsüz düşüp ölecekir
21- edward bunu bildiğinden doğum sırasında bellanın kalbi durduğunda onun zehri ile dolu enjektörü doğruca bellanın kalbine saplar. ilk önce hata yaptığını düşünür ama bella hızla iyileşir ve çok güçlü, güzel bir vampire dönüşür,
jacop bellanın doğumdan sonra öleceğini düşünür ve rennesmeden nefret eder onu öldürmek ister ama onu gördüğünde ona mühürlenir.
22- bella ilk avına çıkar ve orada insan kokusuna rastlar ama kendini tutup uzaklaşır edward buna çok şaşırır ve reneesmeyi görmesinde bir sakınca olmadığına karar verir.
23- bella renesmeyi görür ve çok şaşırır çünkü bebek fazla hızlı gelişmekte ve özel bir yeteneğe sahiptir. o sırada bella jacobun renesmeye mühürlendiğini öğrenir,jacoba çok kızar ve bundan kesinlikle vazgeçmesini ister.
edward ilk başlarda rennesmeden fazla uzak durur oda jacop gibi onun bellayı öldürdüğünü düşünür ama renesme ona düşündüklerini gösterince oda babalık duygularıyla hareket etmeye başlar.(renesme düşünceleriyle ona çok üzgün olduğunu, bellanın karnında herşeyden haberdar olduğunu, annesine zarar vermemek için çok çabaladığını ve onu çok sevdiğini gösterir)
24-sonraki günlerde bella renesmee giderek alışır, esme ve carlisle edward ve ona doğum günü hediyesi olarak bir ev hadiye ederler.
25. charlie jacopun kurtadam olduğunu öğrenir ve ve jacop ona reneesmeden söz eder ama bella ve edwardın çocukları olarak değil evlatlıkları olduğunu söyler.
26-jacop cullenlara charlieye renesmeden bahsettiğini söyler.charlinin gelip onu görmek istediğinden bahseder.
27-bella buna çok heyecanlanır ama ona zarar vereceğini düşünmeye başlar, edward ona destek olur.Charlie gelmeden 5 dakıka önce jasper ,esme, rosalıe, emmett bellaya ufak tefek tavsıyelerde bulunurlar.
Esme:çok hareketsız durma ve hızlı hareket etme.
alice:sen de otur eger oturursa ınsanlar ayakta durmayı pek sevmez.
Jasper: her 30 sanıyede gözlerını gezdır,ınsanlar bırseye uzun sure dik dik bakmazlar.
Rosalie:5 dakıkada bır bacaklarını ust uste at,sonrakı 5 dakıkada yerlerını degıstır.
Emmett: dakıkada en azından 3 kere gözlerını kırpıstır.
28- charlie renesmeyi görmeye gittiğinde vampirler hakkındada herşeyi öğrenir.
29 -bunu sorunsuz bir şekilde kabul eder,
30-sonra charlie renesmeye alışmaya başlar, onu görmek için hergün gelmeye başlar o zamanlarda emmet edward ve bellayla fazla dalga geçmeye başlar( cinsel hayatları ile ilgili)
31- bella onu susturmak için bilek güreşi yaparlar ve bella kazanır,
32- Orada nessie çok hızlı geliştiği için büyüyor hatta konuşmaya bile başlıyor.
33- sonra alicenin bir arkadaşı renesmeyi görür ve böyle vampir-insan çocuk görmediği için çok şaşırır ve volturiler bunu öğrenir.
34- gelip reneesmeyi görmek isterler ama asıl niyetleri onu öldürmektir. herkes savaşa hazırlanır ama kazanamayacalarından emindirler. bella bu korkuyla edwarda haber vermeden jacop ve nessie için sahte pasaport ayarlar.. jacobun nessieyide alıp gitmesini ister. ( kurtadam kokusu nessie bulamazlar)
35- carlisle savaş için daha fazla vampir bulmak ister ve tanya ve ailesine haber verir.
carlisle renesmenin ölümsüz bir çocuk olduğunu kanıtlamak için bir çok insan çağırıyor. Hepside vampir tanya ve ailesi, jasperin vampir olduktan sonraki iki arkadaşı peter ve charlotte, İrlanda, mısır ve romanyadan aileler geliyor. İçlerinden bazılarının edward ve alice gibi özel yetenekleri var mesela biri elementleri kontrol edebiliyor hava,ateş, gibi… bir tanesi kendine yalan söylendiği hissedebiliyor hatta bu yeteneği sayesinde carlislenin nessie hakkında yalan söylemediğini biliyor ve ailesinede inandırıyor. Gelen kişiler yaklaşık 40 kişi hepsi nessie dokunuyorlar yeteneğini görüp, ölümsüz olduğunu anlayabilmek için… bunlar olurken jacop hep cullenların evinde nessieyi yalnız bırakmamak için ava bile gitmiyor tabi. Gelen ailelerden bazıları vejeteryan değil o yüzden jacop ve kurtadamlar forkstan uzakta ve yakınında insanların ve hayvanların ölmesine göz yummak zorunda kalıyorlar.
Planları volturiyi rennesmenin ölümsüz olduğu kanıtlamak. Alicenin arkadaşı irina volturiye gidip rennesmenin ölümlü olduğunu söylüyor. Volturide gelip onu öldürmek istiyor. Tabi sadece aro, jane yada felix değil bütün volturi ailesi geliyor. Aro ve ailesi carlislenin ailesini kıskanıyor( bunu 3. Kitaptanda biliyoruz.) Amaçları hem renesmeyi hemde cullenleri ortadan kaldırmak.
Onlar gelmeden önce gelen vampirlere konu anlatılıyor bazıları korkudan, bazıları yeteneklerinin ortaya çıkıp volturinin onları öldürmesinden korktuklarından yardımı kabul ediyorlar. Bu sırada gelen vampirlerden biri bellanın özel yeteneklerden etkilenmediğini anlıyor. Adı eleazar oda düşünceleri okuyabiliyor. Hatta bi ara volturiler için çalışmış. Görevi gidip yeni ve yetenekli vampirleri bulmakmış. Bellaya bu özelliğinin ‘kalkan’ adında olduğunu söylüyor. Ama sadece belada yok bu özellik aronun yakın koruması vampir renatada bunu yapabiliyor aroya karşı bir düşünce ya da saldırı olduğunda kalkanıyla bunu yapmalarını engelliyor. Eleazar bellanında böyle bir özelliği olduğunu ve bunu daha geniş alanlara yayıp yayamadığını soruyor. Ama bella bunu hiç denemediğini söylüyor. Onlar konuşurken edward volturilerin düşüncelerini duyuyor ve çok yakında olduklarını anlıyor. Ve volturiler geliyor çok fazla kalabalıklar onlarında kendi yardımcıları ve tanıkları var. En önde aro, caius,marcus var.Kaynak:twilighttr.com
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Ayşe Tuğçe
Mod

Mod
avatar

Mesaj Sayısı : 859
Yaş : 23
Nerden : Ankara
Ruh Halim :
Yorum Puanı : 843
Rep Puanı : 2
Kayıt tarihi : 19/12/09


MesajKonu: Geri: Breaking Dawn (Şafak Vakti)   Cuma Şub. 12, 2010 7:53 pm

Sanırım sözlemesi yapılmış bununda filmini çekecekler internette Renesme'nin fotoları bile var internette lol Ben serinin tamamını okudum ama
paylaşım için saol

_________________
Bir gelecek var hayallerimde senin için,
En yakınımda sadece fotoğrafların olsa da...
I love you, Alex
Jeg elsker deg, Alex
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
aysegul~rock
Admin

Admin
avatar

Kişisel İleti : ~maNga~
Mesaj Sayısı : 2410
Nerden : Trabzon=}
Ruh Halim :
Yorum Puanı : 4165
Rep Puanı : 47
Kayıt tarihi : 12/06/09


MesajKonu: Geri: Breaking Dawn (Şafak Vakti)   Cuma Şub. 12, 2010 8:13 pm

Önemli değil
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Ezqi
Admin

Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 7179
Yaş : 21
Nerden : Trabzon
Ruh Halim :
Yorum Puanı : 9265
Rep Puanı : 134
Kayıt tarihi : 29/06/09


MesajKonu: Geri: Breaking Dawn (Şafak Vakti)   Cuma Şub. 12, 2010 11:28 pm

Paylaşım için sağol.Yuttum kitabı
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
aysegul~rock
Admin

Admin
avatar

Kişisel İleti : ~maNga~
Mesaj Sayısı : 2410
Nerden : Trabzon=}
Ruh Halim :
Yorum Puanı : 4165
Rep Puanı : 47
Kayıt tarihi : 12/06/09


MesajKonu: Geri: Breaking Dawn (Şafak Vakti)   C.tesi Şub. 13, 2010 7:12 pm

Bişey değil
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
gabriel
Admin

Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 1888
Yaş : 23
Nerden : başkent
Ruh Halim :
Yorum Puanı : 2269
Rep Puanı : 20
Kayıt tarihi : 21/12/09


MesajKonu: Geri: Breaking Dawn (Şafak Vakti)   Paz Şub. 14, 2010 1:48 pm

sen bu seriye baya bağlanmışsın...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Breaking Dawn (Şafak Vakti)
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Alexander Rybak | Alexander Rybak Türkiye Fan TR :: Genel :: Sinema-
Buraya geçin: